Gece Edebiyat

Siyah Kağıt Beyaz Kalem

 Ben senin yazdıklarında ki adam değilim demişti. Sonbahar kışa hareler bindirmişti pencerelerde. Sonra çekildi sular akan çaylardan. Rengi kırmızıya çalan hazan yaprakları bir bir intihar etti  tutundukları yerlerden.

 Ben senin yazdıklarında ki adam değilim. Hiç olmadın da zaten.

 Mürekkebi bitmiş kalemdin sen. Süt dişleri dökülmüş çocukluk anılarım… Seyahat edemediğim onlarca ülke, adını dahi bilmediğim kıtalar, rüyalarda arşınladığım dev okyanuslar… Yorgun gecelerde son sayfasını göremeden uyuyakaldığım ilk basım imzalı kitabım. Işığı yanan evlerden birinde duvarda asılı siyah kâğıtsın, üzerine beyaz kalemle yazılmış şiir ise ben.

 Ama sen benim yazdıklarımda ki adam değildin. Hiç olmadın da zaten.

Merhaba sevgili okur, ben Merve. Sana bir nebzede olsa kendimden bahsetmek istiyorum. 1997 yılının Aralık ayında Ayvalık’ta dünyaya geldim. Anlayacağın küçük bir yaz kasabasında başladı hayatla olan serüvenim. İlkokulun bir kısmını Ayvalık’ta tamamladım daha sonra Manisa’da ikamet etmeye başladım. Okul hayatımı sorarsan eğer matematikten her zaman nefret ederdim. Sayılarla aram maalesef hiçbir zaman iyi olmadı. En büyük aşkım ise her zaman edebiyattı. Ortaokul ve lisede kendimce bir şeyler karalamaya başladım. Genel olarak o zamanlar şiir türünde yazmak daha çok hoşuma gidiyordu. Ergenlik melankolisi ve büyüme çarpıntıları eşliğinde şiirde kendimi daha çok ifade edebileceğimi düşünüyordum. Ortaokul lise derken zaman birden geçti ve bir baktım ki üniversite zamanı gelmiş dayanmış kapıma. Şu an Eskişehir Anadolu Üniversitesinde okuyorum. Üniversiteye başladığımda yazı konusunda kendimi daha farklı türlere yönlendirdim. Farklı dergilerle bağlantı kurdum. Ve ilk yazımı gönderdim. Haber geldiğinde kendim bile inanamamıştım. Çünkü aslında yakın arkadaşlarımın desteklemesi ve ısrarı üzerine açıkçası böyle bir adım atmıştım. Şu an Gece Sanat ile iki farklı internet dergisinde daha yazarlığımı sürdürmekteyim.

Translate »