Akademi,  Gece Edebiyat

Karabasan

Yazarın okunurken dinlenmesi için tavsiye ettiği müzik

Hey sen! Sana diyorum evet sen! Ne o bakmıyor musun yüzüme, aldırmıyor musun laflarımı üstüne? Olsun ben yine de söylemek istiyorum, haykırmak istiyorum tüm gücümle! 

Sen ve senin gibiler bütün insanlığın kanını emen bir yaratık gibisiniz. Kendi özgüvensiz ruhlarınızı diğerlerini ezmeye çalışarak yüceltme ayinleriniz nasıl gidiyor bakalım? Aciz bedenleriniz taşıyabiliyor mu bari başkasından aldığı sahte kimlikleri. Ben bu oyundan kibirsiz ayrıldım ancak henüz ölmemiştim. Öfkem sevgimi aştığında çaldığınız kapı cennet değil cehennem olur söylemiştim, dinlemediniz. Şimdi elimde tuttuğum sonsuzluk kalemiyle veriyorum cezanızı. İstediğim kalıba sokuyorum sizi sözcüklerle oynuyorum, bu bir tango. Ama insanlarla oynamak mı orda duruyorum işte.  Zayıf yanlarımı sevmeyi bilirim çünkü. Hayal etmekle gerçeğin farkını seçebilir gözlerim. Bencilliklerimi yüklemem kimsenin sırtına prangalar misali.

Bitmeyecek kavgam ölsem dahi, senin gibilerin yok olduğunu görene dek. Gerçek huzuru o zaman tadacağım işte.


Merhaba sevgili okur, ben Merve. Sana bir nebzede olsa kendimden bahsetmek istiyorum. 1997 yılının Aralık ayında Ayvalık’ta dünyaya geldim. Anlayacağın küçük bir yaz kasabasında başladı hayatla olan serüvenim. İlkokulun bir kısmını Ayvalık’ta tamamladım daha sonra Manisa’da ikamet etmeye başladım. Okul hayatımı sorarsan eğer matematikten her zaman nefret ederdim. Sayılarla aram maalesef hiçbir zaman iyi olmadı. En büyük aşkım ise her zaman edebiyattı. Ortaokul ve lisede kendimce bir şeyler karalamaya başladım. Genel olarak o zamanlar şiir türünde yazmak daha çok hoşuma gidiyordu. Ergenlik melankolisi ve büyüme çarpıntıları eşliğinde şiirde kendimi daha çok ifade edebileceğimi düşünüyordum. Ortaokul lise derken zaman birden geçti ve bir baktım ki üniversite zamanı gelmiş dayanmış kapıma. Şu an Eskişehir Anadolu Üniversitesinde okuyorum. Üniversiteye başladığımda yazı konusunda kendimi daha farklı türlere yönlendirdim. Farklı dergilerle bağlantı kurdum. Ve ilk yazımı gönderdim. Haber geldiğinde kendim bile inanamamıştım. Çünkü aslında yakın arkadaşlarımın desteklemesi ve ısrarı üzerine açıkçası böyle bir adım atmıştım. Şu an Gece Sanat ile iki farklı internet dergisinde daha yazarlığımı sürdürmekteyim.

Translate »